Çözüm Ortaklarımız

TETRON ANONİM ŞİRKETİ

1957 kuruluşlu Kervancı Şirketler Gurubu’nun alt bir üyesi olarak hayata geçirilen Tetron A.Ş., yüksek teknolojili ürünler üretmek ve ülke ekonomisine katma değer sağlamak amacı kurulmuştur.
Bünyesinde birçok arge ürününü barındıran TETRON A.Ş., sahip olduğu yüksek teknolojili arge projeleri haricinde halihazırda Enerjilendirilmiş Oksijen Sistemleri ile her türlü tehlikeli atıksu ve baca gazının arıtımını sağlayabilmektedir. Enerjilendirilmiş Oksijen Sistemleri, havadan elde ettiği %97 saflıktaki oksijeni enerjilendirerek istenilen hizmete göre metodolojik olarak çözüm sunmaktadır. Özellikle günümüzün en önemli sorunu/ihtiyacı olan atıksuların bertarafı ve mevcut temiz su kaynaklarının doğru kullanılmamasıdır. Bu noktada Enerjilendirilmiş Oksijen Sistemleri tüm alanlardaki işletmelere mükemmel çözüm sunmaktadır. Ağır sanayi, endüstriyel ve ticari her fabrika ve üretim tesisinde, kurulum ve işletme maliyetleri düşük olan çözümler sunmaktadır. Ayrıca tarım ve hayvancılıkta da ürün performanslarını artıran Enerjilendirilmiş Oksijen Sistemleri gıda üretim, işleme ve depolama alanlarında da ürün raf ömürlerini kimyasalsız olarak üst seviyelere çıkaran çözümleri de mevcuttur. Konvansiyonel sistemlere göre hem kurulum, hem de işletme bakımından çok daha uygundur. Ayrıca kapladığı alan ve kolay işletilmesi açısından da muadillere göre birçok avantajı vardır. 

Enerjilendirilmiş Oksijen Sistemlerinin Avantajlarından bazıları;
* Kurulum maliyeti, sıradan arıtma sistemlerine göre minimum %20 daha avantajlıdır.
* İşletme giderleri, sıradan arıtma sistemlerine göre %50 ile %80 arası daha avantajlıdır.
* Kapladığı alan bakımından sıradan arıtmalara oranla minimum %80 daha az yer kaplar.
* Etrafa kötü kokular yaymaz. Havadaki mikrobiyolojik yükü artırmaz. 
* Sıradan sistemlere göre personel ihtiyacı çok daha düşüktür.
* Sistemin durma riski yoktur. Arıza durumu olsa bile sistem yedekli olduğundan durmadan çalışmaya devam eder.
* İş Sağlığı ve Güvenliği açısından en az risk içeren arıtma sistemidir.

Ayrıca merkezi havalandırma ve klima sistemlerine entegre edilerek kullanılan Enerjilendirilmiş Oksijen Molekülü teknolojisi tüm binanıza güvenli hava sahası sağlayan sistemlerdir. Havadan elde ettiği oksijeni enerjilendirerek, stratosfer tabakasındaki plazmik UV ve elektromanyetik alan koşulları oluşturur ve bu oluşum da dioxygenyl (elektronu çalınmış oksijen molekülü) moleküllerini meydana getirir. Enerjisi çalınmış halde havaya yayılan oksijen molekülleri, virüs, bakteri, küf, mantar ve bütün zararlı oluşumları yok eder. Ayrıca havada bulunan toz partiküllerinin de statik elektriğini alır ve çökmelerini sağlayarak, tozsuz ve virüssüz güvenli bir hava oluşturur.

Resim
X