• Hakkımızda

  Profesyonellik prensibini öncelik edinmiş Çanakkale menşeili girişim firması ALANKA; gayrimenkul alanında proje geliştirme, danışmanlık, işletme yönetimi hizmetleri verir. Paydaşlarına hayallerindeki yaşam alanını; arazi temini, topraktan anahtar teslimine kadar olan resmi ve inşaat sürecini somut, güvenilir ve ergonomik şartlarda sağlar. Anahtar teslimi sonrasında ise sürdürülebilir yaşamı lojistik, sosyal ve kültürel ihtiyaçları da karşılayacak şekilde sunarak yaşam tarzı edindirir. *Yaşamın ayrılmaz bir parçası sanat alanında ise müzik, tiyatro, resim, seramik ve dans içerikli yaratım faaliyetlerini üstlenerek sosyokültürel temelli bir yaşam sunar.
 • ALANKA Ofis

  ALANKA Ofis

  Çanakkale'nin merkezi olarak bilinen İskele Meydanı'na yürüme mesafesindeki Alanka Ofis, merkezi lokasyonu, muhteşem manzarası ve güler yüzlü ekibiyle siz değerli misafirlerini ağırlamaya bekliyor.
 • Kurucu: Mehmet ALTUĞ

  Kurucu: Mehmet ALTUĞ

  1988 yılında Çanakkale Gelibolu’da doğdu. 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Orkestra Şefliği ve Kompozisyon Bölümü lisans, 2015 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü’nde yüksek lisans seviyesinde mezun oldu. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri esnasında sanatın tüm dallarında olduğu gibi mimari ile de yakından ilgilendi. Mimariye ilgisi bir hobiye dönüşen ALTUĞ, hobisini derinleştirerek mimari alanında akademik eğitimler aldı ve Ekim 2019’dan günümüze kadar 6 farklı müstakil yaşam projesinin tanıtım, satış, pazarlama faaliyetlerini, danışmanlık ve koordinatörlüklerini yürüttü.

  Lisans mezuniyeti sonrasında mensubu olduğu Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda 2022 yılına kadar subay statüsüyle farklı birimlerde yöneticilik, işletmecilik ve orkestra şefliği yaptı. 2022 yılında gayrimenkul alanında; proje geliştirme, danışmanlık ve işletme yönetimi ile sanat alanında yaratım faaliyetlerini yürüten ALANKA firmasını kurdu.

  Şubat 2022 itibariyle Sun Villages Genel Direktörlüğü ve bünyesindeki kültür ve sanat bölümlerinin başkanlığını da sürdüren Proje Geliştirme Uzmanı, Besteci ve Orkestra Şefi ALTUĞ, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Kompozisyon ve Orkestra Şefliği alanında doktora eğitimine devam etmektedir.

 • Ekibimiz

X